Potápači z Piccardu Senec vo Vysokých Tatrách obhájili prvenstvo

Počas 26.ročníka ekologickej akcie čisté vody Vysokých Tatier a 34. ročníka Medzinárodného festivalu potápačských filmov ktorý sa konal 10-13. októbra 2019 v Podbanskom, sa po druhýkrát v histórii podujatia čistil aj zatopený kameňolom v popradskej Kvetnici, odkiaľ 6 potápačov z Piccardu Senec vytiahlo 134 kilogramov neporiadku, čím vyzbierali a vytiahli na hladinu najväčšie množstvo odpadu, celkovo sa z lomu vytiahlo 212 kg, a z brehov deti potápačov nazbierali 65 kg rôznorodého odpadu. Okrem stavebného odpadu, železných tyčí, lán, pneumatík, hasiaceho prístroja či zvyškov strešnej krytiny, našli aj mŕtvu korytnačku s prerazeným pancierom. Avšak doslova prekvapením bol nevybuchnutý mínometný granát, ktorý musel prísť zneškodniť policajný pyrotechnik.

Potápači zo seneckého Piccardu aj na tomto ročníku obhájili prvenstvo. Na vyhodnotení prevzal predseda Piccardu Senec Dalibor Martišovič aj ďakovný list od štátnych lesov TANAPu a organizátora Medzinárodného festivalu potápačských filmov za dlhoročnú ochotnú a úspešnú spoluprácu pri zabezpečovaní akcie Čisté vody.

Poďakovanie patrí potápačom Daliborovi Martišovičovi, Romanovi Szalaiovi, Davidovi Bednárikovi, Alojzovi Koišovi, Radoslavovi Klikáčovi, Karolovi Jendrušákovi a deťom potápačov Diane Szalaiovej, Romanovi Szalaiovi ml., Ivane Martišovičovej, Nelle Martišovičovej, Mathiasovi Stolárikovi, Richardovi Bednárikovi a technickému zabezpečeniu Martine Martišovičovej, Kornelovi Szalaiovi, Zuzane Szalaiovej, Nadi Gottgeslovej, Karolovi Bednárikovi a Zuzane Bednárikovej.

Všetkým patri poďakovanie že pomohli k čistote Vysokých Tatier.