Nové informácie k blížiacemu sa Dňu detí

ODTAJNENÉ…
Ohľadom megaprojektu na MDD došlo k podpisu zmluvy!

V predchádzajúcej správe sme avizovali pripravované prekvapenie. Nechceli sme nič konkretizovať, kým nebudeme mať istotu, že sa to zrealizuje. V stredu 29.4. došlo medzi organizáciami PICCARD Senec o.z. a MIDWAY MINI NAVY CLUB BRNO, o.s. k podpisu zmluvy na realizáciu projektu, aký sa na Slovensku zatiaľ uskutočnil len raz na žilinskej priehrade s návštevnosťou nad 20.000 ľudí. V Čechách žnú úspechy s návštevnosťou od 14.000 ľudí a to v nepriaznivom počasí. Takže niečo bližšie.Jedná sa o modelovú situáciu letecko-námornej bitky z II. Svetovej vojny, bitka Midway, predvádzanú obrími modelmi lodí a lietadiel za podpory pyrotechnických efektov.Predstavte si na našom jazere 15 lodí s veľkosťou od 1 do 5 m plávať medzi opevnenými ostrovmi, ostreľovať sa vzájomne a brániť sa leteckým útokom lietadiel s rozpätím krídiel medzi 1 až 2 m. Občas zaútočia ponorky a niektoré lode budú potopené.Toto všetko zo sprievodným živím konferovaním, vysvetľovaním faktov odborníkom na túto akciu, Petrom Vodákom, ďalej defilé uniforiem tak vojsk Osy, ako aj Spojeneckých vojsk a archívne zábery zo skutočnej udalosti.
Čaká nás ešte veľa práce, ale všetko je na dobrej ceste. Predstavenie sa uskutoční v popoludňajších hodinách, za každého počasia (okrem padania traktorov). Veríme že to bude „divadlo“ nielen pre deti, ale aj dospelých. Nenechajte si ho ujsť a určite informujte aj svojich známych z blízka či ďaleka. Takto nákladnú akciu nebude možné tak skoro zopakovať.

Štefan Bordács a Vladimír Lysičan

 

VÝZVA!
pre poslancov mestského zastupiteľstva

Dovolím si verejne a dôrazne vyzvať poslancov mestského zastupiteľstva, aby sa unúvali osobne prísť pozrieť na toto podujatie, ktoré návštevnosťou dosahuje 1/4-ovú veľkosť najväčšej seneckej akcie, otvárania sezóny. Tu však je dôležité podotknúť, že MDD je nekomerčné a neziskové, všetci aktéri sa zúčastňujú dobrovoľne, maximálne za náhradu nákladov (aj to máloktorí) a pre verejnosť je bez vstupného. Vyzývam najmä tých, ktorí hľadia len na výšku požadovanej dotácie a už nedohliadnu čo je za daným podujatím a od stola rozhodnú, že proste je to veľa. Na druhej strane pridajú na akciu, kde sa vyberá vstupné a upratovanie bez predošlej dohody ostáva na ťarchu mesta, lebo organizátor jednoducho nechá (našťastie aspoň zozbierané) smeti na mieste podujatia. Budem rád ak sa aj ozvete na mieste, rád Vás pohostím kávou a ak mi organizačný čas umožní, môžeme podebatovať o názoroch na komerčné a nekomerčné aktivity. Musím podotknúť, že mnohí poslanci a iní zamestnanci MÚ sa aj osobne zapájajú do podujatia a podporujú ho aj aktívne. Ale vďaka patrí všetkým, že vôbec vieme usporiadať takéto akcie a skultúrniť tým život v našom krásnom meste.

Štefan Bordács

 

Tomi Kid Kovács v Senci!

Tomáš KID Kovács, majster sveta v profesionálnom boxe a v súčasnosti najúspešnejší slovenský boxer príde predviesť svoju boxerskú show na MDD do Senca, 31.5.2015. Vo vlastnom ringu a s ozvučením, spoločne so svojimi zverencami vás bude zabávať počas celého dňa. Príďte sa zabaviť na „diaľkovo ovládaných“ boxeroch, či zistiť ako box dokáže ovplyvniť život športovcovi, ktorý podľahne tomuto športu, vypočuť si zaujímavé a vtipné momenty z kariéry tohto úspešného človeka.
Za jeho kontaktovanie sa môžeme na tom istom podujatí poďakovať figliarskemu drevorezbárovi a remeselníkovi ujovi Pištovi Rozkošovi, ktorý vás presvedčí o tom, že drevené a zručnosť vyžadujúce hlavolamy dokážu zabaviť a potrápiť myseľ oveľa príjemnejšie ako počítačové hry. Môžete si vyrobiť vlastné švihadlo, či si skúsiť neublížiť pri plieskaní bičom.
Mamičkám pripomeňte, aby vám nezabudli pre istotu zobrať náhradné oblečenie, lebo sa budete naháňať v hromade nafúkanej peny, budete musieť preliezť množstvo veľkej a zaujímavej techniky, previesť sa na motorovom člne, vyrobiť si pamiatku v tvorivých dielňach či navariť si jedlo s Jardom Žídekom a vyskúšať nespočetne veľa ďalších aktivít.

Na vašu návštevu sa tešia kluby Piccard Senec a AŠK Prielom Senec