Deň detí sa blíži

den_deti_2015Ako každoročne, aj tento rok 31.5. v nedeľu Štefan Bordács a Vladimír Lysičan z OZ Piccard Senec v spolupráci s Airsoftovým klubom Prielom v rámci Akčného dňa detí opäť chystajú už obvyklé ukážky záchranných zložiek a ozbrojených síl, ako aj rôznorodé aktivity pre senecké deti a všetkých návštevníkov nášho mesta.
Okrem týchto aktivít sa snažíme vždy niečím novým a zaujímavým spestriť tento sviatok našich zlatíčok. Z tých siedmych predchádzajúcich ročníkov by sa dalo siahodlho vymenúvať, ale všetko je možné vidieť aj na videozáznamoch z týchto podujatí na sieti. Tento rok sa chystá najnákladnejší projekt v histórii nielen tohto konkrétneho podujatia, ale široko ďaleko ojedinelí. Konkrétnosti neprezradíme, dúfame že všetko vyjde podľa našich predstáv. Samotné podujatie viditeľne rastie čo do počtu návštevníkov (vlaňajší odhad je do 5000 ľudí), ale aj účastníkov. Mnohých sme oslovili sami, ale akcia im ukradla srdce a každoročne sa vracajú nezištne pomôcť, medzi nimi aj známe osobnosti. Na druhej strane je veľmi veľa aj takých, ktorí sa sami prihlásili a tiež sú už našimi stálicami. A je to tak v oblasti sponzorskej podpory, ako aj osobnej výpomoci. Minulý rok bolo cca 200 účastníkov, tento rok sa ich rad rozšíri o približne 50 ďalších. Pre týchto aktivistov zabezpečujeme celodenné občerstvenie s pitným režimom a vždy niečo chutné navyše. Našou úlohou je okrem toho koordinovanie ukážok a organizačné zabezpečenie zdarného chodu celého dňa. Tu by som si dovolil osloviť prípadných záujemcov, ktorí by chceli akýmkoľvek spôsobom pomôcť a podporiť podujatie, či už materiálne alebo osobne, veľmi radi to privítame. Takúto akciu však nie je možné uskutočniť bez výdatnej pomoci Správy cestovného ruchu, kde riaditeľ Róbert Podolský je veľmi nápomocný najmä z technického hľadiska, ale aj svojimi radami a nápadmi. Rovnako si veľmi ceníme podporu samotného mesta Senec, taktiež silnou osobnou zainteresovanosťou primátora Karola Kvála. Samozrejme ďakujeme všetkým jednotlivcom, ktorí obetujú svoj deň a venujú sa Vám, návštevníkom, aby ste si užili radosť Vašich detí.

Pevne veríme, že naša mnohomesačná snaha prinesie svoje ovocie v podobe zdarnej akcie a Vašej spokojnosti a že sa 31. máj 2015 zaradí do reťazca doteraz úspešného podujatia.

Prípadné organizačné informácie na tel. číslach 0903 464 369 a 0918 301 526