Potápači z Piccardu Senec ocenení vo Vysokých Tatrách

Na 21. ročníku akcie Čisté vody Vysokých Tatier sa zapísali Dalibor Martišovič, Jaroslav Langer a Ladislav Benovics ako najaktívnejší potápači.

Potápači z Piccardu Senec sa zúčastnili 24.10.2014, počas XXIX. Medzinárodného festivalu potápačských filmov, na 21. ročníku akcie Čisté vody Vysokých Tatier a boli ocenení ako najaktívnejší potápači. V zložení Dalibor Martišovič, Jaroslav Langer a Ladislav Benovics v sťažených podmienkach pomocou zlaňovacej a potápačskej techniky čistili vodu tajchu v lokalite Račkov po následkoch veternej kalamity. Počas dvoch hodín pri teplote vody 3°C vyzbierali 75 kg odpadu a odstránili viac ako 500 kg kalamitného dreva.

Výsledky 21. ročníka akcie Čisté vody.
Nové Štrbské pleso – 3 potápači – 37 kg
Popradské pleso – 17 potápačov – 35 kg
Velické pleso – 12 potápačov – 39 kg
Račkov potok – 3 potápači – 75 kg
Lom Zakrzowek – 2 potápači – 186 kg
Spolu: 37 potápačov 372 kg
Celkovo za 21 rokov trvania akcie Čisté vody bolo vykonaných 1401 ponorov a vyzdvihnuté 5244 kg odpadkov.

Pochvala za aktivitu:
Peter Čičman za 37 kg odpadkov, vynesených z Nového Štrbského plesa a Ján Sivoň za 24 kg stavebného materiálu z Velického plesa.

Najaktívnejší:
Anton Šimčík a Juraj Kuna, ktorí v spolupráci s Michalom Dicom a Martinom Vorobelom na člne vyzdvihli z dna lomu Zakrzowek v Krakove 186 kg odpadkov a tiež skupina potápačov z PK Piccard Senec – Dalibor Martišovič, Jaroslav Langer a Ladislav Benovics, ktorí z Račkovho potoka vyniesli 75 kg odpadkov a odstránili časť naplavenín po vetrovej kalamite.

Cenu do súťaže o najaktívnejšieho potápača venovali:
ŠL TANAPu, Tatranská Lomnica, PD Družba, Poprad- Veľká a Tatramel s.r.o., Starý Smokovec

Spolupracovali:
PK Vodnár, Poprad, Centrum nurkowe Kraken, Krakow, Nemocnica Košice Šaca a.s., 1.súkromná nemocnica, LE Diving, Levoča, Horský hotel pri Popradskom plese